batowem (batowem) wrote in balta_ua,
batowem
batowem
balta_ua

Народна трибуна

Замечательный сайт балтской газеты "Народна трибуна": основные публикации о жизни города и района доступны и в интернете, из первых рук!

Есть возможность почитать и балтские объявления" или разместить свое.

Последние статьи:

НЕБАЙДУЖА МОЛОДЬ ПОДАЄ ПРИКЛАД
Зранку суботнього дня на міському пляжі було лише декілька відпочиваючих. Вони й стали свідками «висадки» санітарного молодіжного десанту, який без зайвих слів взявся за прибирання пляжу та прилеглої до нього території. Великі поліетиленові мішки швидко наповнювалися сміттям.А відпочиваючі здивовано запитували: хто це? з якої школи діти? вони з Балти?
Вони - з Балти. Є серед них і школярі, і вже дорослі молоді люди, які об’єдналися в молодіжну організацію під назвою «Молодь за реформи». Із задоволенням поспілкувалась з ними, дізналась, що організація існує вже майже рік. Об’єднує хлопців та дівчат спільне бажання зробити своє життя змістовним і цікавим. Саме тому створили свій хореографічний ансамбль, команду КВК, які беруть активну участь у відповідних районних заходах.

А тепер ось вирішили взяти шефство над пляжем до кінця купального сезону. Про це розповів голова організації Олександр Каліцький:
Подробнее
| Дата: 12.08.2009 |

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я З ГРОМАДСЬКОЇ ТОЧКИ ЗОРУ
Громадська рада з питань охорони здоров’я при райдержадміністрації, головним завданням якої є залучення громадськості до прийняття будь-яких рішень влади у сфері охорони здоров‘я була створена на початку поточного року. Відтоді відбулося декілька її засідань, де проходило обговорення проблем охорони здоров’я, визначено основні напрямки та затверджено план роботи ради, згідно з яким було проведено перевірки раціонального використання благодійних внесків та інших позабюджетних коштів у Балтській центральній районній лікарні (терапевтичне, хірургічне та поліклінічне відділення), психіатричному диспансері.
Подробнее | Дата: 06.08.2009


З історії міста - ТАЄМНИЦІ БАЛТСЬКИХ ПІДЗЕМЕЛЬ
Коли наша родина переїхала до Балти, перше наше житло по вулиці Уварова, 80 було розташоване на підземеллі. Колишній підприємливий господар з її частини під будинком зробив підвал, де зберігалось вино. В радянський час підприємство громхарчу завантажувало приміщення картоплею. Через перегородку був такий собі сарайчик для палива. А з нього непомітний лаз вів до справжньої катакомби. Вхід до неї був у вигляді арки. Приміщення викладено червоною, потемнілою від часу цеглою. Використовувалось воно для зберігання квашених овочів. До речі, зберігались вони там непогано. Похід за припасами перетворювався у страшну казку. Світла не було. Доводилось мандрувати зі свічкою в руках, лякатись зелених вогників очей кішки, що причаїлась десь за мотлохом, яким була завалена задня стінка. Та незабаром продовження катакомби виявилось у сусідньому будиночку по вул. Толстого, 1. Вхід до неї вів просто з коридорчика. Використовувалось як погріб. Можливо, саме там переховувалась єврейська родина під час облав.

Мої ровесники розповідають, що колись мандрували катакомбами під усім містом. Тепер цього не зробиш через завали, затоплення.
Нещодавно за сприяння Балтської райдержадміністрації катакомби оглянули спеціалісти університету ім. І.І. Мечникова. Краєзнавець О.О.Таскін та член робочої групи з реалізації програми «Балтщина туристична» В.М. Захаров показали дослідникам місця входів у катакомби й поділились інформацією. були обстежені три підземні порожнини, куди вдалось ученим потрапити. Їм присвоєно регіональні індекси.
Які ж висновки? Попередні роботи з вивчення підземель Балти підтвердили наявність тут великої кількості підземних споруд.
Із трьох найбільш детально обстежених підземель одне розташоване під костьолом. Скоріше всього, це господарське приміщення, хоч, можливо, тут був склеп. На думку вчених, це підземелля - ровесник костьолу (ХVІІ ст.).
Друга порожнеча теж є господарською спорудою – погребом. Немає сумнівів, що вона перебудовувалась. Але в той же час там є пічка, щось схоже на колодязь, стінка - перегородка, що закриває хід в нижню частину підземелля, яке йде прямо в бік костьолу. Колодязь і пічка свідчать про те, що погріб у лихоліття міг використовуватись як укриття. Відповісти на ці запитання можна, розчистивши засипаний хід униз.
Третя порожнина відрізняється від двох інших. Вхід до неї перебудований, і невідомо, яким він був раніше. Але збережена частина ходу, що йде вниз, має занадто невеликі для складського приміщення габарити. Хід занадто вузький. Складається враження, що це і є один із підземних ходів військового призначення в Юзефгроді.

...старовинні підземні споруди різних типів. Вони, безумовно, являють великий інтерес як джерело історичної інформації про минуле нашого краю. Крім того, являючи серйозну потенційну небезпеку для будівель і споруд, розташованих над ними, вони повинні бути обстежені і з гірськотехнічної точки зору. Тому важливо інформувати відповідні служби про знайдені катакомби, аби попередити завали (тел. 2-26-30, 2-12-98).

Райдержадміністрація підготувала й передала пакет документів в управління охорони об’єктів культурної спадщини облради, щоб підземним ходам надали відповідний статус повноправного об’єкта історичної спадщини.
Світлана КОНДРАТЮК. Дата: 01.08.2009
Подробнее

Статті, інтерв’ю - ЛІТ ДО СТА РОСТИ...

У селі Борсуках у чепурному будиночку на пагорбі мешкає чудова жінка Христина Андріївна Чорна. 27 липня їй виповнилось 100 років.

Головна - БАЛТА З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ
Старообрядницький храм Введення Пресвятої Богородиці, побудований за проектом Б.О. Кольцова дев’ять років тому, є однією з прикрас нашого міста. Борис Онисимович - людина творча, незвичайна, художник, іконописець. Його картини відомі далеко за межами району та області, виставлялись у Вінниці та Києві, а ікони зберігаються у старообрядницькому храмі Балти.

Наша недавня зустріч відбулась, коли він у свої «трохи за сімдесят» працював на висоті понад 5 метрів під куполом храму. Не могла не поцікавитись:

- Борисе Онисимовичу, чим Ви займаєтесь?
- Встановлюємо під головним куполом храму на арках (благословенних Владикою Київським і всієї України Савватеєм місця) 24 ікони Божої Матері, які я написав спеціально для цього.

- Скільки часу пішло на написання ікон Божої Матері?
- Два роки.

- Чимало. Але й кріпити їх на такій висоті теж потребує часу, терпіння і, головне, вміння. Виручає Ваша освіта та досвід інженера-будівельника?
- Так. Усі образи надійно кріпляться за допомогою болтів. Усі ікони Богородиці різні, тому церква наповнюється особливою благодаттю. Працюю, як бачите, не один, мені дуже допомагають мої однофамільці, молоді люди Юрій та Влад. Контролювати роботи, які ведуться на такій висоті, велика відповідальність, але маю більш як сорокарічний досвід інженера-будівельника, працював на багатьох відповідальних ділянках будівництва, тож завжди слідкував за дотриманням техніки безпеки. Навіть один метр вище підлоги вважається висотою і потребує дотримання певних вимог. Обмежується й вік людини, якій дозволено працювати на висоті - від 18 до 50 років. Мені вже понад двадцять років не можна цього робити, але Господь оберігає і дозволяє завершити те, що роблю за його допомогою. Одночасно з основними роботами робимо й косметичний ремонт фасаду, підправляємо, підфарбовуємо. Я проектував цей храм, керував його будівництвом. Він для мене рідний; хочу зробити все, що можу, для нього, для прихожан.

- Бачу, Ваша дружина і вірна помічниця Олександра Михайлівна, як завжди, підтримує всі Ваші починання й фінансові витрати?
- Моя люба Олександра, мій вірний помічник, завжди підтримує мене у всіх моїх справах. Без неї було б дуже важко. Поділюсь з вами секретом: оздоблення для ікон робила вона. Це для мене теж велика допомога, завдяки якій мені не доводилось відволікатись від основної роботи з написання ікон. У нас вже «солідний» вік, намагаємось збільшити плід справ своїх перед Всевишнім. У нас багато добрих людей в общині. Завжди приходять, допомагають, коли є потреба. Чималу фінансову допомогу надав В.М.Бабанський. По завершенні робіт буде відслужений подячний молебень, під час якого поіменно згадаються всі, хто робив пожертви.

- На видному місці у храмі знаходиться ікона Балтської Божої Матері. Тепер у міста є своя ікона. Це теж Ваша робота?
- Так. На ознаменування будівництва церкви мені було благословення написати Балтську Богородицю. Я вирізав з липи оклад для ікони, і тепер вона - на почесному місці в храмі. Це особлива святиня, яка оберігатиме не тільки старообрядницьку общину, а й Балту.

- Що для Вас є найважливішим у житті?
- Для мене головне - вірувати в Бога, не оступитися й померти православною людиною. Коли людина вірить душею і серцем, коли є у неї плід трудів її, легко помирати.

- Ви вже давно не виставляли в Балті своїх картин. Чи буде у балтян можливість побачити Ваші роботи?
- Хотілося б наступного року на свій 75-річний ювілей влаштувати таку виставку. На жаль, Ви знаєте, що допомоги в організації попередніх виставок я не отримував. Мріяв про спеціальне приміщення, де б можна було влаштовувати постійно діючі виставки не тільки моїх робіт. Був готовий облаштувати приміщення за власний кошт, але тодішнє керівництво міста не підтримало. У всіх свої турботи. Але у церкві є 25 ікон, написаних мною. Хіба це не постійно діюча духовна виставка? Хіба її можна порівняти з іншими?!

- У Вас чимало картин, присвячених Балті. Якою Ви її бачите?
- Чистою. Найбільш важливою є не зовнішня чистота міста, а чистота сердець і душ людей, які в ньому живуть. Саме з цього треба починати, з внутрішнього очищення кожного. І тоді все інше прикладеться, люди й не помітять, як у Балті стане чисто й затишно. Все зміниться, розквітне наше місто, а незнайомі люди вітатимуться між собою і радітимуть, як при зустрічі зі старими знайомими. Думка матеріальна. Не треба жалкувати говорити комусь добрі слова. У доброї людини очі світяться теплом і добротою. Що візьмеш із собою, коли підеш? Залишаються лише ім’я і добрі справи людини. Пам’ять людська зберігає добро. Ті, про кого дуже швидко забувають, забирають з собою і своє ім’я.

Бесідувала Людмила ШЕЛИХ.
Подробнее: http://www.tribuna.od.ua/index.php?name=News&op=article&sid=251 | Дата: 06.08.2009


Головна - ДАВАЙТЕ – ЯК НІМЦІ!
Ловити рибу небажано», «Купатися заборонено» - такі заборони сьогодні діють на річці Кальміус та багатьох інших водоймах на Донеччині. Слава Богу, це поки що не стосується нашої славної річки Кодими. Бо за результатами перевірок санітарної служби району, вода не несе у собі загрозу зараження небезпечними хворобами: все-таки дали позитивний результат минулорічні рейди санітарної комісії міської ради, спрямовані на захист міських водойм, але «постійно діючу» (напевно, про всяк випадок) табличку про заборону купатися на балтському пляжі так і не знято. Хоч навряд чи пересічні громадяни, які з початку купального сезону вимочують власні тіла в кодимській водиці, цікавляться її хімічним та бактеріальним складом. Бо після чергового спекотного дня міський пляж рясніє пляшками, обгортками та іншими свідченнями перебування відпочиваючих. А на дзеркальній поверхні води де-не-де видніють «буйки» з пляшок.
Подробнее: http://www.tribuna.od.ua/index.php?name=News&op=article&sid=230


Головна - СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ: ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО ІНВЕСТИЦІЯМ
Необхідність скликання позачергової 24-ї сесії районної ради п’ятого скликання, яка відбулася 3 серпня за участі 28 депутатів, голова ради В.Ю. Степчук пояснив терміновістю вирішення питань, які пропонувались на розгляд. Таких питань було всього два.
Подробнее | Дата: 06.08.2009 |


спасибо LHlyuda за наводку
Tags: интернет-сайты, история, новости, пресса
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments